czwartek 7 lipca 2022
DZWONY

Wybijanie godziny i odgrywanie hejnału nadaje zegarom wieżowym niepowtarzalny charakter. Dzwony tradycyjne, hejnały i kuranty elektroniczne doskonale uzupełniają funkcje zegarów.

Dzwony tradycyjne
Prawdziwy dźwięk bicia dzwonów to atmosfera i urok tradycji, to powaga i dostojeństwo miejsca. Proponujemy Państwu naprawy, renowację i utrzymanie starych dzwonów jak i konstruowanie nowych. Naszą specjalnością jest instalowanie na istniejących dzwonach elektromagnetycznych modułów wybijających godziny, półgodziny i kwadranse.

Współpracujemy z najlepszymi odlewniami dzwonów w Polsce, przeprowadzamy montaże samych dzwonów i ich napędów.
Każdy dzwon jest wykonywany na indywidualne zamówienie.

Hejnały
W naszej ofercie znajdują się propozycje gotowych hejnałów. Realizujemy także nagrania hejnałów oraz utworów na dzwony wg dostarczonych nut. Można u nas zamówić indywidualne kompozycje, np. wygrywane przez kuranty specjalne melodie, czy hejnały.

Kuranty elektroniczne
Urządzenia te wiernie odtwarzają nagrane melodie. Cechują się doskonałymi parametrami technicznymi:

- Pasmo przenoszenia od 50 Hz do 16 kHz lub na specjalne życzenie wyższe.
- Synchronizacja wewnętrznego zegara ze wzorcem atomowym za pośrednictwem fal DCF.
- Poza odgrywaniem hejnału może dokładnie symulować działanie Carillonu.
- Urządzenie to jest naszą produkcją.

Proponujemy Państwu zainstalowanie kurantów na okres próbny 3 tygodni w celu bliższego zapoznania się z jego możliwościami. W razie zgody na naszą propozycję prosimy o przysłanie melodii hejnału (najlepiej na płycie CD), który ma być odgrywany. Próbna instalacja zostanie wykonana w ciągu 3 tygodni od daty dostarczenia nagrania.