czwartek 7 lipca 2022
ZEGARY

Zegary wieżowe
Wykonujemy wszelkie prace i produkujemy wszystkie elementy związane z zegarami wieżowymi. Specjalnością naszej firmy są przepiękne tarcze zegarowe projektowane na indywidualne zamówienie.

Zegary wieżowe od wieków są montowane na budynkach sakralnych i świeckich. Umieszczone na katedrach i ratuszach dodają uroku najpiękniejszym starówkom w Polsce i za granicą, a bicie zegara stwarza niepowtarzalną atmosferę. Teraz zegary wieżowe i fasadowe zdobywają coraz większą popularność, ponieważ pozwalają wyróżnić budynek i dodają mu powagi.

Zabytkowe zegary wieżowe
Jeżeli posiadacie Państwo niesprawny mechanizm zegara wieżowego, pragniemy zaoferować nasze usługi w zakresie:

- wykonania ekspertyzy zawierającej informacje o zegarze, jego producencie, historii oraz   potrzebach konserwatorskich,
- wykonania kompleksowej konserwacji mechanizmu, dorobienia brakujących części, renowacji   tarcz oraz wskazówek,
- szkolenia osób sprawujących opiekę nad zegarem.

Jesteśmy upoważnieni do przeprowadzania prac konserwatorskich na zabytkowych obiektach techniki zegarmistrzowskiej: zaświadczenie 45/95 z dnia 2 listopada 1995 r. wydane przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu.

Precyzja odmierzania czasu.
W naszej ofercie znajdują się zegary i mechanizmy zegarowe synchronizowane drogą radiową według atomowego wzorca czasu -DCF.

Zegary te oparte są na najwyższej jakości konstrukcji mechanicznej sterowanej przez wyspecjalizowany komputer. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, nasze zegary są całkowicie bezobsługowe, co zapewnia precyzję nie osiągalną przy czysto mechanicznych rozwiązaniach.

Jak działa zegar synchronizowany drogą radiową?

Najważniejsze cechy naszych zegarów:
- wykonane są z materiałów nierdzewnych i odpornych na ścieranie (brąz, stal, nierdzewna,   poliamidy),
- nie wymagają smarowania,
- nie posiadają żadnych pracujących styków elektrycznych,
- dają efekt płynnego przesuwu wskazówek,
- posiadają zasilanie awaryjne z układem automatycznego ładowania akumulatorów (gdyby   zegar nie został wyposażony w zasilanie awaryjne, wówczas po przerwie w zasilaniu zegar   samoczynnie się nastawia, ponieważ brak zasilania, nie powoduje utraty informacji o   upływającym czasie),
- mechanizmy wyposażone są w optyczny układ kontroli pozycji wskazówek,
- komputer sterujący pracą mechanizmu wykrywa błędne ustawienie wskazówek, np. na skutek   uszkodzenia mechanizmu lub przeciążenia wskazówki. W takim wypadku komputer próbuje   samoczynnie dokonuje korekty,
- moment napędowy wskazówek ustawiany jest programowo, maksymalnie do 20Nm,
- przystosowane są łącznie z akumulatorami zasilania awaryjnego do ciągłej pracy w zakresie   temperatur od -25 do +50°C,
- mechanizm posiada dwa programowane wyjścia innych urządzeń (np. dzwony, oświetlenie),
- mechanizm posiada małe gabaryty i niewielki ciężar.,
- są produktem krajowym - wszystkie elementy zostały zaprojektowane i wytworzone w Polsce,
- po siadają trzy- lub dziesięcioletnią gwarancję.

Nowa forma współpracy
Po przeanalizowaniu wyników przeprowadzonego przez nas badania marketingowego zdecydowaliśmy się wprowadzić nową, dogodną formę współpracy z naszymi klientami. Opracowaliśmy program finansowy, dzięki któremu produkowane przez nas zegary wieżowe są dostępne praktycznie dla każdego.

Jeśli chcą Państwo zainstalować nowy zegar na budynku lub zmodernizować posiadany zegar tak, aby stał się bezobsługowy, proponujemy Państwu bezpłatny montaż zegara oraz gwarancję na jego dokładną i bezawaryjną pracę, w zamian pobierając miesięczną opłatę eksploatacyjną za pracę naszego zegara w Państwa obiekcie.

Opłata eksploatacyjna jest zależna od ilości tarcz, w jaką wyposażony jest zegar. Korzystają z naszej oferty nie ponosicie Państwo ryzyka, ponieważ:

- montaż zegara jest bezpłatny,
- w przypadku rezygnacji z zegara demontaż jest również bezpłatny,
- zapewniamy bezterminową gwarancję i serwis,
- w każdej chwili istnieje możliwość wykupienia zegara na własność.

Udzielamy rocznej lub dziesięcioletniej gwarancji na instalację zegarową. Oferujemy tani system pogwarancyjny.